Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA

 25.03. 2018.

 1. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – obchód najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Postarajmy się mimo przedświątecznego zabiegania uczestniczyć w nim w sposób pełny, aby nie zagubić tego, co jest istotą tego czasu, czyli towarzyszenie Chrystusowi Panu w czasie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. To wszystko będziemy przeżywali na nowo w liturgii poszczególnych dni Triduum Paschalnego.
 3. W czwartek w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, który rozpoczniemy o godz. 8.00, a zakończymy o 17.00. Zachęcamy wszystkich, aby chociaż na kilka minut,      w ciągu dnia weszli do świątyni na osobistą modlitwę. Plan adoracji według ulic dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 19.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. Adoracja do godz. 21.30 /zobacz plan/
 6. W piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
 7. W Wielki Piątek Liturgia Meki Pańskiej z indywidualną adoracją krzyża o godz. 19.00. Ofiary składane podczas niej przeznaczamy na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 8. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00./Zobacz plan/
 9. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
 10. Wielka Sobota to dzień modlitewnego czuwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.00 do 21.30. Plan według ulic dostępny w gablocie i na stronie internetowej.
 11. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Poprzedzi je wspólna adoracja z krótką liturgią Słowa Bożego. Uświadommy jednak sobie, że poświęcenie pokarmów nie jest najważniejszym obrzędem związanym ze świętami. Wielu niestety na tym poprzestaje, nie uczestnicząc już w Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczamy na remont biura parafialnego.
 12. Obrzędy Wigilii Paschalnej, czyli świętowanie nocy Zmartwychwstania rozpoczniemy w sobotę o godz. 22.00. Uczestniczyć będziemy w liturgii światła, Słowa Bożego, chrzcielnej i w Eucharystii. Zakończymy liturgię procesją rezurekcyjną, wychodząc na zewnątrz przy biciu dzwonu i głosząc całemu światu, że Pan zmartwychwstał! W tym dniu przynosimy ze sobą świece.
 13. W niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 14. Nawiedzenie chorych przed świętami jutro od godz. 9.00.
 15. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszami św. W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę oraz w Święta nie spowiadamy. Ostatnia sposobność do Sakramentu Pokuty w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 9.00.
 16. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Na stoliku za ławkami wystawiona jest specjalna skarbonka do ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 17. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z osobnym modlitewnikiem na każdy dzień kwietnia. Cena 6 zł.