Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05. 2018.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  – 20.05. 2018.

 

  1. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane są od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. w soboty o godz. 17.30,  a w niedziele o 16.30.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą modlitwą, aby zawsze były wierne Chrystusowi Panu i często karmiły się Jego Ciałem. Przez najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18.00, dlatego prosimy aby oznaczone ławki pozostawić dla nich.
  3. Jutro II dzień Zielonych Świątek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum w piątek po wieczornej Mszy św.
  5. „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary. Na stronie internetowej dostępne są zdjęcia ukazujące wykonywane prace w zakrystii oraz zamieszczona jest krótka relacja z naszego odpustu parafialnego.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na letni wypoczynek naszej Służby Liturgicznej i „ Złotych Aniołków”.
  7. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na pola Lednickie w dniu 2 czerwca. Bliższe informacje u ks. Jacka.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież do zapisów na rekolekcje Oazy Nowego Życia w Białej Niżnej w Beskidzie Niskim. Termin 17 lipca – 2 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablotce i podanej tam stronie internetowej.
  9. Przygotowujemy się już do uroczystości Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 10.00 tradycyjnie przejdzie ulicami: Kościelną, Średnią, Ogrodową  i Dworcową. Prosimy strażaków o zorganizowanie drzewek.
  10. Zachęcamy do nabycia i czytania „Przewodnika Katolickiego”. Cena 5 zł.