OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10.2018.

XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA  – 28.10.2018.

1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. rano w poniedziałek i piątek, pozostałe Msze św. w stałym porządku .
  2. Wszystkich. którzy chcą włączyć się w modlitwę za zmarłych zapraszamy do składania wymienianek rocznych i jednorazowych.
  3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. z uroczystości w środę o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Natomiast po Mszy o godz. 14.00 wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych. W czasie procesji na cmentarzu będzie zbierana składka na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. W tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do pobożnego i czynnego uczestnictwa we Mszy św. a nie tylko nawiedzania cmentarzy.
  4. Od uroczystości Wszystkich Świętych czyli od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
  5. W Dzień Zaduszny na Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych. Po Eucharystii będziemy modlić się na różańcu w tej intencji.
  6. W czwartek przypada dzień naszej parafialnej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej okazji po procesji będziemy adorować Pana Jezusa do godz. 17.00. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji pierwszego piątku miesiąca. Natomiast w pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  7. Nawiedzenie chorych w przyszłą sobotę od godz. 9.00.
  8. Chór „Halka” zaprasza na koncert religijno – patriotyczny dla „Niepodległej” w dniu 3 listopada o godz. 17.45 w naszym kościele.
  9. Do 1 listopada ministranci będą rozprowadzać znicze papieskie, które będziemy mogli zapalić na grobach naszych zmarłych jako wyraz wdzięczności za dar pontyfikatu Jana Pawła II. Ofiary uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na letni wyjazd młodzieży.
  • Zachęcamy do nabycia i czytania „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6zł.