Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 GRUDNIA 2018

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 GRUDNIA 2018

  1. W poniedziałek 24 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. O północy zapraszamy na Mszę Św. – Pasterkę.
  2. W Wigilię Bożego Narodzeni,a zgodnie z polską tradycją, zachowujemy       post.
  3. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od modlitwy, czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14) i dzielenia się opłatkiem. Oczywistym jest to, że wieczerzy wigilijnej nie powinien towarzyszyć alkohol pod żadną postacią.
  4. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. Nie ma Eucharystii o godz. 8.00.
  5. Na pasterce i w pierwsze święto zebrane ofiary przeznaczymy na Fundusz Ochrony Życia, a w drugie święto na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  6. W drugi dzień świąt, 26 grudnia Msze św. według porządku niedzielnego.
  7. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie nawiedzenie rodzin – kolędę. Na kolędzie pragniemy spotkać się w miarę możliwości ze wszystkimi domownikami na wspólnej modlitwie i rozmowie. Prosimy, aby uczniowie wszystkich typów szkół mieli przygotowane zeszyty z religii, natomiast osoby przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania również swoje dzienniczki.

Plan kolędy wygląda następująco……….

  1. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na każdy dzień stycznia. Cena 10 zł. Zachęcamy do lektury.