Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04. 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04. 2019.

 1. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
 2. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII  i III gimnazjum.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – obchód najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Postarajmy się mimo przedświątecznego zabiegania uczestniczyć w nim w sposób pełny, aby nie zagubić tego, co jest istotą tego czasu, czyli towarzyszenie Chrystusowi Panu w czasie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. To wszystko będziemy przeżywali na nowo w liturgii poszczególnych dni Triduum Paschalnego.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 19.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. Adoracja do godz. 21.30.
 6. W piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
 7. W Wielki Piątek Liturgia Meki Pańskiej z indywidualną adoracją krzyża o godz. 19.00. Ofiary składane podczas niej przeznaczamy na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 8. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego  i Adoracja do godz. 22.00.
 9. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
 10. Wielka Sobota to dzień modlitewnego czuwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.00 do 21.30. Plan według ulic dostępny w gablocie i na stronie internetowej.
 11. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Poprzedzi je wspólna adoracja z krótką liturgią Słowa Bożego. Uświadommy jednak sobie, że poświęcenie pokarmów nie jest najważniejszym obrzędem związanym ze świętami. Wielu niestety na tym poprzestaje, nie uczestnicząc już w Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczamy na uregulowanie zaległych należności za remonty.
 12. Obrzędy Wigilii Paschalnej, czyli świętowanie nocy Zmartwychwstania rozpoczniemy w sobotę o godz. 22.00. Uczestniczyć będziemy w liturgii światła, Słowa Bożego, chrzcielnej  i w Eucharystii. Zakończymy liturgię procesją rezurekcyjną, wychodząc na zewnątrz przy biciu dzwonu i głosząc całemu światu, że Pan zmartwychwstał! W tym dniu przynosimy ze sobą świece.
 13. W niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 14. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszami św. od 17.30. W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę oraz w Święta nie spowiadamy. Ostatnia sposobność w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 8.30.
 15. W czwartek i piątek po liturgii będzie można nabyć, rozprowadzane przez panie z parafialnego zespołu charytatywnego chlebki z własnego wypieku, do święconki na stół wielkanocny.
 16. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 17. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.