Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04. 2019.

 1. W tym tygodniu kościół w Polsce będzie przeżywał 75. Tydzień Miłosierdzia, któremu towarzyszy hasło „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Z tej okazji dziękujemy wszystkim Paniom, które angażują się w działanie naszego parafialnego zespołu charytatywnego, niosąc konkretną pomoc osobom potrzebującym. Przypominamy, że ofiary na ten cel można przez cały czas składać do skarbony pod figurą św. Antoniego.
 2. Spotkanie dla uczniów klas VII we wtorek o godz. 17.00.
 3. Spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane będą przed Mszami św. w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz.16.30.
 5. Adoracja w intencji powołań rozpocznie się w czwartek o godz. 17.00 i zakończy nabożeństwem majowym.
 6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Eucharystia z uroczystości także w czwartek o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych już na 2 maja.
 7. Okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca 3 maja od godz. 16.00, nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
 8. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 9.00.
 9. Uroczysta Eucharystia w intencji Strażaków z okazji dnia patrona św. Floriana odprawiona będzie w sobotę 4 maja o godz. 18.00.
 10. Młodzież, która pragnie wyjechać na spotkanie młodych na Lednicę w dniu  1 czerwca, może zapisywać się u ks. Marcina. Wpisowe 20 zł.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.