OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12. 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  1 NIEDZIELA ADWENTU – 01.12. 2019.

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Roraty, które odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Poznawać będziemy postać Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzieci tradycyjnie będą uczestniczyć w losowaniu figurki Matki Bożej, otrzymywać specjalne obrazki i przynosić serduszka z dobrymi uczynkami.

1. Od dzisiaj w salce parafialnej rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też nabywać opłatki na stół wigilijny, które święcimy  w czasie każdej Mszy św. Opłatki te są szczególnym znakiem jedności i chrześcijańskiej miłości. Dzieląc się nimi z najbliższymi, duchowo łączymy się  z wszystkimi członkami naszej rodziny parafialnej.
  2. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
  3. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa                  w intencji powołań.
  4. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30.
  6. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z klas A i B w piątek o godz. 16.00.
  7. O posprzątanie naszej świątyni prosimy w sobotę rodziny z ul. Morelowej –   od p. Rosińskich do p. Hałas, a w sobotę 14 grudnia z Karczówki i Kobelnik.
  8.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. W następną niedzielę składka inwestycyjna.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek  i medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  10. Krąg Biblijny zaprasza na wspólne rozważanie Słowa Bożego w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
  11. Wprowadziliśmy wymienianki również w sobotę na wieczornej Mszy św. Jeśli ktoś chce przełożyć złożone już kartki na ten termin, prosimy o kontakt w biurze parafialnym po każdej Eucharystii.
  12. Informujemy już, że nasza parafialna spowiedź adwentowa będzie w piątek 20 grudnia. Szczegóły na plakacie.
  13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.