OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    4 NIEDZIELA ADWENTU  –  22.12. 2019.

1. W salce parafialnej można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  2. Lektorzy po każdej Mszy św. rozprowadzają sianko, które kładziemy pod obrusem, jako wyraz naszej łączności z ubogimi i cierpiącymi.
  3. W tym tygodniu w dni powszednie rano Msze św. o godz. 8.00.
  4. Ostatnie Roraty w naszym kościele odprawione będą w poniedziałek o godz. 17.00.
  5. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano nie będzie Mszy św. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii                        Św. Łukasza 2, 1-14 o narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą i dzieleniem się opłatkiem. Zachowujemy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00.
  7. W pierwszy dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
  8. W drugi dzień Świąt Eucharystie według porządku niedzielnego. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. O posprzątanie naszej świątyni prosimy w sobotę 28 grudnia z ul. Parkowej od Jerzego Marcinkowskiego oraz bloków 1 i 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w sobotę podjęli się trudu sprzątania kościoła.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary
  11. Bardzo prosimy jeszcze przed świętami o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu, bowiem przed nowym rokiem wywiezione będą śmieci. Cena już jest wysoka, a niestety w nowym roku należy spodziewać się znaczącej podwyżki.
  12. Plan kolędy na okres między Świętami a Nowym Rokiem wywieszony jest w gablocie.
  13. Zachęcamy do lektury podwójnego – świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień stycznia i magazynem „Rodzina”. Cena 10 zł.