Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.01.2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI  –  01.01. 2020

 

  1. Uroczystości pogrzebowe śp. Bogumiła Nowakowskiego, naszego organisty rozpoczną się w piątek 3 stycznia o godz. 11.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Jaksicach. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Intencje za Zmarłego przyjmujemy w zakrystii. Będą one odczytane w czasie pogrzebu. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  2. W tym tygodniu w dni powszednie Msze św. o godz. 8.00.
  3. W Nowy Rok Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  4. O posprzątanie naszej świątyni prosimy w sobotę 4 stycznia parafian z ul. Parkowej od państwa Wienconek oraz bloków 2 i 4, a 11 stycznia z ul. Wiśniowej od p. Świdurskich do p. Kordaszewskich.
  5. Za nami pierwsze dni kolędy. Chcemy serdecznie podziękować za najczęściej ciepłe i miłe przyjęcie nas kapłanów. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdy ta rzeczywistość, z którą się spotykamy przeczy informacjom medialnym jakoby ludzie masowo nie przyjmowali księdza po kolędzie. U nas na szczęście jest zupełnie odwrotnie i za to serdeczne „Bóg zapłać!”
  6. „Bóg zapłać” także za wszystkie złożone ofiary
  7. Plan kolędy na najbliższy tydzień wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej. Prosimy bardzo o podwiezienie ks. Marcina i poprowadzenie   proboszcza do pierwszych domów na trasie w Tupadłach, Karczówce i Kobelnikach.