Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.01. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 05.01. 2020

 1. Rozpoczynamy nowennę przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Przez kolejne pierwsze soboty i niedziele miesiąca, aż do września duchowo przygotowywać się będziemy do tego ważnego wydarzenia.
 2. W imieniu Rodziny i własnym składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w pogrzebie naszego organisty, śp. Bogumiła Nowakowskiego. Za wszelkie wyrazy współczucia i życzliwości, złożone kwiaty  i zamówione intencje mszalne serdeczne „Bóg zapłać!”
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli  w polskiej tradycji Święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Przed każdą Eucharystią, także w niedzielę wieczorem będzie można nabyć, rozprowadzane przez panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego kadzidło i kredę. Poświęcimy je podczas każdej Mszy św. Jest to dzień modlitwy w intencji misjonarzy. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na działalność misyjną Kościoła.
 4. W tym tygodniu w dni powszednie Msze św. o godz. 7.30.
 5. O posprzątanie naszej świątyni prosimy w sobotę 11 stycznia mieszkańców  z ul. Wiśniowej od p. Świdurskich do p. Kordaszewskich.
 6.  „Bóg zapłać” także za wszystkie złożone ofiary.
 7. Wywiezione zostały śmieci z naszego cmentarza. Całkowity koszt wyniósł 7500 zł.
 8. Plan kolędy na najbliższy tydzień wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej. Prosimy bardzo o podwiezienie ks. Marcina i poprowadzenie ks. proboszcza do pierwszych domów na trasie w Dobrogościcach.
 9. Lektorzy dziękują za ofiary, które otrzymali przy rozprowadzaniu sianka. Zebrali kwotę 435 zł.
 10. Zbiórka lektorów i ministrantów, którzy chodzą na kolędę w sobotę o godz. 9.15.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.