Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020

 

 1. Według aktualnych zarządzeń w kościele na Mszy św. może przebywać tylko 5 osób. Pozostańmy w miarę możliwości w domach. Udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Skorzystajmy z transmisji w telewizji  i radiu. Aktualny plan transmisji dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 2. Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – obchód najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Postarajmy się mimo tak wyjątkowej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, aby nie zagubić tego, co jest najważniejsze w tym czasie, czyli towarzyszenie Chrystusowi Panu w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. To wszystko będziemy przeżywali na nowo w liturgii poszczególnych dni Triduum Paschalnego – zachęcamy do duchowej jedności i korzystania z transmisji w telewizji.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 00.
 5. W Wielki Piątek Liturgia Meki Pańskiej o godz. 00. Umieśćmy w tym dniu Krzyż na poczesnym miejscu w naszym domu.
 6. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
 7. W Wielką Sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, ani poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.
 8. Pobłogosławienia pokarmów dokonujemy w domach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Tekst dostępny jest w internecie.
 9. Obrzędy Wigilii Paschalnej, czyli świętowanie nocy Zmartwychwstania rozpoczniemy w sobotę o godz. 00. Na zakończenie nie będzie procesji, ale kapłan wyjdzie na schody przed kościołem i pobłogosławi Najświętszym Sakramentem całą parafię. Będzie temu towarzyszyło bicie dzwonu.
 10. W niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00, a w poniedziałek wielkanocny także o godz. 8.00.
 11. Spowiedź św. we wtorek i środę przed Mszami św. od 7.00 i 16.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 16.30.
 12. Przypominamy, że czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Miejmy nadzieję, że sytuacja na tyle się poprawi, abyśmy mogli tego obowiązku dopełnić także po świętach.
 13. Nie ma nawiedzenia chorych. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Prymasa kapłan udaje się tylko do osób z zagrożeniem życia, aby uniknąć przenoszenia wirusa z mieszkania do mieszkania.
 14. Zachęcamy do lektury w internecie bezpłatnego dodatku do „Przewodnika Katolickiego” – „Wielkanoc w domu”. Plik można pobrać i wydrukować. Ebook w formie PDF do wydruku → TUTAJ
 15. Można jeszcze nabywać, także w dni powszednie świece na stół wielkanocny.