OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.04.2020

radując się prawdziwą wolnością, którą niesie tylko Chrystus, życzymy Wam

NADZIEI, która była potrzebna w Wielki Piątek,

WIARY, która była poddana próbie w Wielką Sobotę

I MIŁOŚCI, która powstała do nowego życia w Wielką Noc.

Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi, umacnia i towarzyszy Wam i Waszym rodzinom
w niełatwej codzienności oraz pozwoli z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Błogosławionych świąt wielkanocnych!

Duszpasterze

1. Według zarządzeń w kościele na Mszy św. może przebywać tylko 5 osób, dotyczy to również terenu przed kościołem. Udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Zostańmy w domach i skorzystajmy z transmisji w telewizji i radiu. Aktualny plan transmisji dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  2. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.
  3. Bardzo prosimy, aby nawiedzając groby bliskich, na naszym cmentarzu zachować się zgodnie przepisami, związanymi ze stanem epidemicznym.
  4. W niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00, a w poniedziałek wielkanocny także o godz. 8.00.
  5. Przypominamy, że czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Miejmy nadzieję, że sytuacja na tyle się poprawi, abyśmy mogli tego obowiązku dopełnić także po świętach.
  6. Ze względu na stan epidemiczny uroczystość I Komunii Św. zostanie przeniesiona
    z terminu majowego na 13 września 2020. Szczegółowych informacji udzielają katechetki.
  7.   Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście lub do skarbonki pod figurą Św. Antoniego, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane
    z utrzymaniem parafii.
  8. Miłosierdziu Bożemu polecamy sp. Stanisławę Redzik, której pogrzeb odbędzie się
    w środę o godz. 13.00.