Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
– 19.04.2020

 

 1. Według nowych zarządzeń od jutra w kościele na Mszy św. może przebywać 1  osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. U nas jest to 18 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej liczby. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust                  i nosa, oraz zachowanie właściwej odległości. Miejsca zostały w ławkach oznaczone i tylko one mogą być zajmowane. Oczywiści nadal aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z transmisji
  w telewizji i radiu. Ich plan dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 2. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.
 3. Bardzo prosimy, aby nawiedzając groby bliskich, na naszym cmentarzu zachować się zgodnie przepisami, związanymi ze stanem epidemicznym.
 4. Zgodnie z zachętą Ks. Prymasa dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlić się będziemy o ustanie epidemii, za wszystkich chorych i zmarłych oraz w intencji personelu medycznego.
 5. Ze względu na stan epidemiczny uroczystość I Komunii Św. została przeniesiona
  z terminu majowego na 13 września 2020. Szczegółowych informacji udzielają katechetki.
 6. Spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek nie będzie.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście lub do skarbonki pod figurą Św. Antoniego, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii.