Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ                                                                          
– 07.06.2020

 1. Przypominamy, że obowiązuje nadal nakaz zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 2. Dzisiaj spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 15.00. Wejście przez kościół.
 3. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy wszystkich o obecność.
 4. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św.
  z uroczystości w środę o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, czyli ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych co zawsze miejscach i o udekorowanie domów na całej trasie. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Nie wystarczy tylko, czasami bardzo symboliczne, uczestnictwo
  w procesji. 
 5. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek rozpoczną się w poniedziałek  8 czerwca o godz. 17.00. Prosimy o pomoc mamy, które najlepiej potrafią zmobilizować swoje pociechy.
 6. Prosimy tradycyjnie Strażaków o przygotowanie drzewek i towarzyszenie  z baldachimem na procesji. Jak zwykle liczymy na udział Pań z feretronami  i świecami. 
 7. W piątek w oktawie Bożego Ciała procesja o godz. 18.00, w sobotę po Mszy odpustowej o godz. 11.30, w niedzielę o godz. 11.30, a w pozostałe dni o godz. 18.00. 
 8. W sobotę o godz. 11.30 Msza św. odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy sprawowana będzie przez ks. prob. Jarosława Radzikowskiego, który pełnił posługę jako wikariusz w naszej parafii w latach 1991 – 1994. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na sumę odpustową z udziałem kapłanów z dekanatu. 
 9. Ks. Prymas udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po  Uroczystości Bożego Ciała dla wszystkich osób przebywających na terenie naszej archidiecezji.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście, do skarbonki pod figurą Św. Antoniego lub na konto parafialne, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii. 
 11. Osoby, które chciały by pomóc w posprzątaniu terenu wokół kościoła przed odpustem ku czci Św. Antoniego z Padwy, zapraszamy w środę o godz. 9.00.
 12. Wszyscy, którzy  zapisali się na spływ kajakowy , spotkają się w przyszłą niedzielę  (14 czerwca) o godz. 12.15 na parkingu parafialnym. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać przy sobie zgodę rodziców.
 13. O posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu mieszkańców pozostałych domów z ul. Szosa Bydgoska i Kasztanowej, z racji odpustu najlepiej w piątek. Plan sprzątania do końca września dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
 14. Bardzo prosimy o zakręcanie kranu na cmentarzu. Często woda jest marnowana, mamy nadzieję że dzieje się to tylko przez nieuwagę.
 15. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 16. Miłosierdzi Bożemu polecamy śp. Helenę Pawlak z Rucewa. Dobry Jezu a nasz Panie…