Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.08.2020

                        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA   – 09.08.2020

 

  1. Przypominamy, że obowiązuje nadal nakaz zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
  2. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie, poza poniedziałkiem odprawiane będą tylko o godz. 18.00.
  3. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św.  z uroczystości w piątek o godz. 18.00 a w sobotę według porządku niedzielnego.  W tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Jest to również Święto Wojska Polskiego i 100 rocznica Cudu nad Wisłą.
  4. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyjęły do swoich domów pielgrzymów z Gdańska.
  5. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
  6. O posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu wyjątkowo w piątek 14 sierpnia mieszkańców z Niszczewic i Mierzwina do p. Michaliny Babral.
  7. Policja zwraca się z apelem o zachowanie czujności wobec pojawiających się na naszym terenie prób oszukiwania osób starszych na tzw. wnuczka, lub funkcjonariusza policji. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  8. Przyszła niedziela została ogłoszona przez Episkopat Polski jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w wybuchu.
  9. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.