Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób.
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, czyli duchowego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach Księdza Prymasa z odczytanego dzisiaj listu. http://prymaspolski.pl/homilie/list-prymasa-polski-na-adwent-2020/
 5. Msze św. ku czci Matki Bożej w adwencie, czyli Roraty odprawiać będziemy tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Niestety z racji ograniczeń epidemicznych nie możemy pozwolić na zbyt liczny udział dzieci w tych nabożeństwach.
 6. Krąg Biblijny zaprasza dzisiaj na swoje spotkane przez internet o godz. 15.00.
 7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 16.00.
 8. W piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Od dzisiaj, przez wszystkie dni adwentowe, Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają w salce parafialnej po Mszach św. świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, kalendarz parafialny, którego wzór można zobaczyć w gablocie i na stronie parafialnej oraz opłatki na stół wigilijny. Pomyślmy
  o naszych bliskich, może o sąsiadach, którzy nie mogą przybyć do kościoła i także im je dostarczmy. Zachęcamy także do pobrania „tytek miłosierdzia”, które napełniamy produktami, wspomagając osoby potrzebujące.
 10. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę mieszkańców ul. Ogrodowej od p. Kawka do p. Tyma.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te przekazywane na konto parafialne. Dziękujemy także osobom, które w sobotę przed południem podjęły trud sprzątania terenu wokół naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem na każdy dzień grudnia. Cena 6 zł.