Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskiej. III niedziela adwentu 13.12.2020

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób.
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dzisiaj o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 5. Msze św. ku czci Matki Bożej w adwencie, czyli Roraty, odprawiamy tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 6. Przez wszystkie dni adwentowe po Mszach św. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają w salce parafialnej świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, kalendarz parafialny oraz opłatki na stół wigilijny. Pomyślmy o naszych bliskich, może o sąsiadach, którzy nie mogą przybyć do kościoła i także im je dostarczmy.
 7. Od dzisiaj jest rozprowadzane sianko, które można tradycyjnie włożyć pod obrus na stole wigilijnym, jako wyraz naszej łączności z ubogimi i cierpiącymi.
 8. Już dzisiaj informujemy, że chcąc dać możliwość jak największego udziału
  w Mszach św. w czasie Bożego Narodzenia, odprawimy w Wigilię dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00, a w pierwszy dzień świąt będzie także Eucharystia o godz. 8.00 oraz oczywiście o godz. 10.00. 11.30 i 17.00.
 9. Odnośnie wizyt kolędowych szczegółowe informacje podamy w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na pewno nie odbędą się one w tradycyjnej formie.
 10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 11. W ubiegły piątek między 9.00 a 15.00, korzystając z tego, że nasz kościół w ciągu dnia jest otwarty, ktoś dokonał kradzieży mosiężnego gongu (wartości ok. 600 – 700 zł) oraz krzyżyka z różańca umieszczonego przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawa została zgłoszona na policji.
 12. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę mieszkańców Karczówki i Kobelnik.
 13. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te przekazywane na konto parafialne.
 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Michała Rosę, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.