Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać
  ok. 22 osób.
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni.
  Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. Po Mszach św. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają w salce kalendarz parafialny oraz opłatki na stół wigilijny. Pomyślmy o naszych bliskich, może o sąsiadach, którzy nie mogą przybyć do kościoła i także im je dostarczmy.
 5. Rozprowadzane jest sianko, które można tradycyjnie włożyć pod obrus na stole wigilijnym, jako wyraz naszej łączności z ubogimi i cierpiącymi.
 6. Krąg Biblijny zaprasza na swoje wirtualne spotkanie dzisiaj o godz. 15.00. Link do spotkania można pobrać u ks. Marcina.
 7. Informujemy, że chcąc dać możliwość jak największego udziału w Mszach św.
  w czasie Bożego Narodzenia, odprawimy w Wigilię dwie Pasterki o godz. 22.00
  i 24.00, a w pierwszy dzień świąt będzie także Eucharystia o godz. 8.00 oraz oczywiście o godz. 10.00. 11.30 i 17.00. Szczegóły na plakacie.
 8. Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo we wtorek od godz. 16.00 do 17.00, a w środę od godz. 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00. Skorzystajmy z tej okazji, aby nasze przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego nie ograniczyły się tylko do wymiaru czysto doczesnego. Z oczyszczonymi sercami skorzystajmy z wielu możliwości uczestnictwa w liturgii Bożego Narodzenia, aby Chrystus naprawdę narodził się w nas.
 9. Przypominamy o pięknej tradycji zachowania postu w Wigilię Bożego Narodzenia. Przed rozpoczęciem wieczerzy odmawiamy wspólnie modlitwę, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2,1-14) i łamiemy się opłatkiem.
 10. Szczegółowe informacje odnośnie wizyt kolędowych podamy w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na pewno nie odbędą się one w tradycyjnej formie.
 11. O posprzątanie kościoła prosimy (wyjątkowo w środę) mieszkańców ul. Krótkiej i Kwiatowej.
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Szczególne podziękowanie składamy osobom, które przygotowały „tytki miłosierdzia” i Paniom z naszego Zespołu Charytatywnego za ich dostarczenie do potrzebujących. W sumie rozprowadzono 33 paczki.
 13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem na każdy dzień stycznia oraz specjalnym dodatkiem „Rodzina”. Cena 10 zł.