Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogloszenia duszpasterskie. Ukroczystość Narodzenia Pańskiego 25-26.12.2020

Drodzy Parafianie!

Kierujcie swój wzrok do betlejemskiej stajenki, gdzie narodził się nasz Zbawiciel.
W Boże Narodzenie świętujemy również nasze powtórne narodziny – nasze zbawienie, bo Ci, którzy do niego należą „z Boga się narodzili” (J, 1,13).
Życzymy Wam „aby Bóg był wszystkim we wszystkich” (1 Kor 15,28).
Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Wasze rodziny i bliskich. Niech Bóg będzie obecny w Waszych domach, szkole i pracy. Niech obdarzy Was zdrowiem i wszelkimi laskami.

Duszpasterze

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać
  ok. 25 osób.
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które ofiarnie zaangażowały się w przygotowanie wystroju naszej świątyni na Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 5. Informujemy, że chcąc dać możliwość jak największego udziału  w Mszach św. w czasie Bożego Narodzenia w pierwszy dzień świąt będzie także Eucharystia o godz. 8.00 oraz oczywiście o godz. 10.00. 11.30 i 17.00.
 6. W drugi dzień świat Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 7. Tak jak zapowiadaliśmy wizyty kolędowe nie odbędą się w tradycyjnej formie. Tym razem to my zapraszamy Parafian do kościoła, gdzie w poszczególne dni o godz. 17.00 sprawować będziemy Msze święte kolędowe w intencji konkretnej grupy mieszkańców.
  W gronie rodzinnym i sąsiedzkim, przy śpiewie kolęd, będziemy modlili się
  o błogosławieństwo dla Was. Prosimy, by każda rodzina spisała na kartce swoje intencje
  i prośby i złożyła je przed mszą – wyczytamy je podczas modlitwy powszechnej. Uczestnicy mszy kolędowych otrzymają pamiątkę z modlitwą błogosławieństwa rodzin. Będziemy także błogosławili wodę, którą ze względów higienicznych przynosimy we własnym zakresie, aby następnie poświęcić swoje domy. Dzieci otrzymają obrazki. Szczegółowy harmonogram z podziałem na ulice jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Będziemy go podawać także podczas niedzielnych ogłoszeń.
 8. O posprzątanie kościoła prosimy (wyjątkowo w środę) mieszkańców ul. Parkowej
  – od p. Jerzego Marcinkowskiego i bloki nr 1 i 3
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Osoby z Kręgu Biblijnego zakupiły nowy gong liturgiczny. Bardzo dziękujemy!
 10. Zachęcamy do lektury świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.