Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób.
  2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
  4. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.  W ten sposób wspieramy 1883 polskich misjonarzy i misjonarek w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.00.
    W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty z racji I piątku. Biuro parafialne czynne tylko po Mszy św.
  6. W piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej spotkanie grupy B dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Z tej racji nie będzie okazji do spowiedzi.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.
  8. W piątek biuro parafialne czynne tylko po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  9. W sobotę z racji sytuacji epidemicznej nawiedzenia chorych nie będzie.
  10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30.
  11. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców Dobrogościć od p. Zych do p. Kasprzaków.
  12.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  13. Bardzo proszę po raz kolejny o rozsądne generowanie odpadów cmentarnych. Ograniczmy ilość zniczy i ozdób na grobach bliskich. Naprawdę ważniejsza jest nasza pamięć i modlitwa. Proszę też, aby wyrzucać śmieci od końca śmietnika. Niestety opóźniło się wywiezienie drugiego pojemnika z odpadami. Nie otrzymałem jeszcze faktur, dlatego więcej informacji w tej sprawie podam dopiero za tydzień.
  14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
  15. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Eugenię Kosiak.