Ogłoszenia duszpasterskie 9.05.2021

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zgodnie z nowymi przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 25 osób.
  2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy
    z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie.
  3. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni i zachowania odpowiedniej odległości. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
  4. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  5. Próby dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: w poniedziałek grupa A godz. 16.00, grupa B godz. 16.45, a w środę grupa B o godz. 16.00, grupa A godz. 16.45.
  6. W przyszłą niedzielę 16 maja przypada święto patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli. Jest to jednocześnie dzień uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji przepisów pandemicznych uroczystości odpustowe „rozłożymy” na trzy Msze św. przedpołudniowe
    z okolicznościowym kazaniem. Sumę o godz. 11.30 bez udziału kapłanów z dekanatu, aby nie pomniejszać jeszcze możliwości uczestnictwa wiernych świeckich, odprawi ks. dr Radosław Kaźmierski.
  7. Również w przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie poeta Andrzej Kaźmierczak
    z Bydgoszczy. Będzie rozprowadzał książki swojego autorstwa z wierszami o tematyce religijnej. Zebrane, dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc filipińskim dzieciom żyjącym na wysypiskach śmieci.
  8. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po Mszy św.
  9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  10. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców Rucewa od p. Marka Szemraja do
    p. Sudowskich.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
  12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Tomasza Panerta.