Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 25 osób. 
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy
  z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie.
 3. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni i zachowania odpowiedniej odległości. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 4. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 5. Próby dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: wtorek grupa A – godz. 16.00 grupa B – godz. 16.45, w czwartek grupa B – godz. 16.00 grupa A – godz. 16.45
 6. Spowiedź św. dla dzieci w sobotę o godz. 10.00, a zaraz po nich dla rodziców i rodzin. 
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. na Mszach o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo proszę , aby osoby nie związane z tą uroczystością wybrały inne godziny ( w sobotę wieczorem lub w niedzielę). Ilość osób w kościele na tych Mszach św. jest ograniczona. Czuwać nad tym będą rodzice. Oczywiście zachowując wszystkie normy epidemiczne możemy gromadzić się na terenie przykościelnym.
 8. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po Mszy św.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 10. O posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Marcina Zaworskiego, Stanisława Kilana, Tomasza Dragona i Józefa Brola.
 13. Dzisiaj gościmy w naszej parafii poetę p.  Andrzeja Kaźmierczaka z Bydgoszczy. Będzie on rozprowadzał książki swojego autorstwa z wierszami o tematyce religijnej. Zebrane, dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc filipińskim dzieciom żyjącym na wysypiskach śmieci.