Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
  2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
  3. Dzisiaj dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, który przez 32 lata był naszym biskupem i siostry Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w tym wydarzeniu przez środki masowego przekazu – rozpoczęcie o godz. 12.00.
  4. W sobotę 18 września w Gnieźnie przeżywać będziemy dziękczynienie za beatyfikację. Organizujemy w ramach dekanatu wyjazd na tę uroczystość (plakat z programem w gablocie). Prosimy chętnych o zgłaszanie się po Mszach św. dzisiaj i w ciągu tygodnia do środy. Wyjazd ze Złotnik w sobotę o godz. 8.30, powrót około godz. 15.30 – 16.00. Koszt 30 zł.
  5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Obecność wszystkich, którzy pragną przyjąć ten sakrament obowiązkowa.
  6. Spotkanie lektorów i ministrantów w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
    Ksiądz Marcin serdecznie zaprasza także tych, którzy w czasie pandemii nie byli zbyt gorliwi, oraz nowych kandydatów.
  7. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w każdy piątek po wieczornej Eucharystii.
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 27 września o godz. 19.00.
  9. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 17.00 do 17.30.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  11. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Bocznej.
  12. Osoby, które pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński a nie ukończyły jeszcze stosownej katechezy mogą zgłosić się w sobotę o godz. 19.00 do kościoła w Nowej Wsi Wielkiej.
  13. Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie rozpoczęło kolejny rok działalności. Jeśli są osoby, niezależnie od wieku, które chciałyby uczyć się gry na organach kościelnych, prosimy
    o skontaktowanie się z dyrektorem szkoły ks. dr. Dariuszem Sobczakiem. Przypominamy także o trwającym naborze do Studium Teologiczno – Pastoralnego ( więcej informacji
    w biurze parafialnym).
  14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.