Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021(kliknij)

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa w dni powszednie po wieczornej Eucharystii. W soboty i niedziele o godz. 16.30.
 4. Zbliża się już listopad miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Można zabierać ze stolika za ławkami kartki na wymienianki roczne, które będziemy odmawiać od pierwszej niedzieli adwentu. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych można składać w biurze parafialnym, także po Mszach św.
 5. Przypominamy o prolongacie miejsc na naszym cmentarzu. Ponad 300 grobów jest nieopłaconych, a 90 nie ma określone terminu ważności miejsca. Bardzo prosimy
  o kontakt w tej sprawie.  Aktualny status każdego grobu można sprawdzić na stronie www.cmentarnik.pl/zlotniki. Wyświetlony tam czerwony kolor oznacza konieczność dokonania przedłużenia ważności grobu.
 6. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu w dni powszednie od 16.00 do 16.30.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 8. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Tupadeł od p. Pachulskich do p. Tadeusza Wiktorowicza.
 9. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pierwszego listopada
  Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 14.00, a następnie procesja i modlitwy na cmentarzu. Msza z uroczystości także w niedzielę 31 października o godz. 17.00. Przypominamy, że 
  w tym dniu jako katolicy jesteśmy do uczestnictwa w Eucharystii.
 10. Bardzo prosimy, aby sprzątając groby liście, naturalne kwiaty i inne odpady „bio” składać osobno przy śmietniku, w miejscu oznaczonym.
 11. Stowarzyszenie Równe Szanse realizuje projekt pod nazwą: Złotnickie Archiwum Wspomnień. Poszukiwane są stare zdjęcia, kroniki, dokumenty i pamiątki związane z historią naszej gminy – ukazujące budynki, ulice, ludzi, wydarzenia… Szczegóły na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń i ulotkach rozłożonych na stoliku za ławkami.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Wandę Zajączkowską – Nicpoń, Krystynę Światową
  i Jarosława Wesołowskiego.