Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021 (kliknij)

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021
i UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.21

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 14.00, a następnie procesja i modlitwy na cmentarzu. Przypominamy, że  w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.
 5. Pierwszy listopada to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Wystawienie bezpośrednio po procesji do godz. 17.00. Zachęcamy, aby nawiedzając groby naszych bliskich wejść na indywidualną modlitwę do świątyni.
 6. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, po której odmówimy pierwsze wymienianki jednorazowe.
 7. W niedzielę i poniedziałek wystawione będą puszki do których można składać ofiary przeznaczone na nasze Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Informacja Księdza Rektora znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 8. Można zabierać ze stolika za ławkami kartki na wymienianki roczne, które będziemy odmawiać od pierwszej niedzieli adwentu. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać w biurze parafialnym, także po Mszach św.
 9. Przypominamy o prolongacie miejsc na naszym cmentarzu. Ponad 300 grobów jest nieopłaconych. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie.  Aktualny status każdego grobu można sprawdzić na stronie www.cmentarnik.net/zlotniki Wyświetlony tam czerwony kolor oznacza konieczność dokonania przedłużenia ważności grobu.
 10. Bardzo prosimy, aby sprzątając groby liście, naturalne kwiaty i inne odpady „bio” składać osobno przy śmietniku, w miejscu oznaczonym.
 11. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.30, w tym czasie okazja do spowiedzi.
 12. W piątek okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 14. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu w dni powszednie od 16.00 do 16.30, oprócz piątku.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 16. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Słonecznej od p. Wawrzyńskich do
  p. Charysz.
 17. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień listopada. Cena 6 zł.