Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.21 (kliknij)

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Drodzy Parafianie i Goście!

Przyjmijmy do naszych serc i naszej codzienności Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa z bogactwem darów,które nam przynosi.

Niech Boża Dziecina obdarza miłością i pokojem, darem przebaczenia i zgody.

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich  rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i doświadczeniem, że jest On Bogiem bliskim i kochającym, a każdy dzień 2022 roku przepełniony będzie Bożym błogosławieństwem i wszelką pomyślnością.

1. Zgodnie z nowymi przepisami podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc, czyli może przebywać ok. 98 osób. Do limitu nie wlicza się osób, które mają aktualne zaświadczenie o szczepieniu.
  2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
  3. Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
  4. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na KUL.
  5. W niedzielę 26 grudnia zapraszamy rodziny na wspólne kolędowanie przy żłóbku o godz. 15.30.
  6. Zgodnie z zaleceniem naszej Kurii w tym roku również nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Spotykać będziemy się na Mszach św. o godz. 17.00, zgodnie
    z planem, który dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

W poniedziałek – Gniewkówiec – (od p. Włodzimierza Gawrona do p. Beaty Rosa i od
p. Kudroniów do p. Andryszak), wtorek – Gniewkówiec od p. Płóciennków do p. Bogaczów
i od p. Lewandowskich do p. Marka Rosy), środa – Tupadły, czwartek – ul. Słoneczna i Topolowa.

Jeśli są rodziny, które pragną zaprosić kapłana do domu, należy uczynić to indywidualnie.

1. W piątek 31 grudnia Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00.
    Ta Eucharystia będzie sprawowana już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
    Ksiądz Prymas na ten dzień udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  2. W sobotę 1 stycznia Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.
  3. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30.
  4. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  5. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Wiśniowej od
    p. Świdurskich do p. Kordaszewskich .
  6. Zachęcamy do lektury nowego świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień stycznia.
  7. Miłosierdziu Bożemu polecamy dusze śp. Zofii Majnert.