Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przypominamy o obowiązku zakładania masek wewnątrz kościoła. Znajdują się one oraz płyn do dezynfekcji dłoni przy wejściu do świątyni.
  2. Dzisiaj odchodzimy w całym Kościele dzień modlitwy i pomocy materialnej dla misji
    i misjonarzy. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  3. W środę modlitwa o pokój na Ukrainie w czasie nowenny do Matki Bożej.
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy B w piątek o godz. 16.00.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.
  6. W sobotę, w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP ks. Radosław Orchowicz otrzyma w katedrze gnieźnieńskiej święcenia biskupie. Polecajmy nowego Księdza Biskupa wstawiennictwu Matki Bożej, oraz św. Józefa i św. Wojciecha.
  7. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.
  8. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje akcję „Wielkanocna Paczka”, dla osób najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Od dzisiaj zbierane będą środki czystości, żywność długoterminowa, Zbiórka będzie trwała do 27 marca. Można dołączyć też kartkę świąteczną
    z życzeniami.
  9. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu w di powszednie od 16.00 do 16.30, oprócz piątku.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
  11. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy pozostałych mieszkańców
    ul. Dworcowej.
  12. Wspólne spotkanie rady duszpasterskie, ekonomicznej i osób, które zaangażowały się w proces synodalny w środę 23 marca po wieczornej Mszy św.
  13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7,00 zł.
  14. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Lucjana Żabierka i Helenę Żabierek, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek o godz. 10.00.