Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa w naszej archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej śpiewamy Apel Jasnogórski w łączności ze wspólnotą parafialną, która przeżywa ten piękny czas.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich katechetów uczących
    w szkołach podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii.
  3. Od czwartku 1 września powracamy do odprawiania porannych Mszy Świętych. W tym dniu Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.15, a od piątku już normalnie
    o godz. 7.30.
  4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 17.30. W tym czasie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  5. W piątek Spowiedź Święta od godz. 17.00. Przypominamy, że dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają w tym dniu praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Po Eucharystii o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. poświęcimy nową monstrancję, która została zakupiona z ofiar złożonych przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w latach 2020 i 2021, oraz specjalną stułę ślubną.
  6. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
  7. Dożynki Gminne rozpoczną się w sobotę 3 września Mszą Święta dziękczynną w naszym kościele o godz. 15.30. Następnie dalsze uroczystości na terenie Ośrodka Sportu.
  8. Od września Msze Św. niedzielne ze specjalnym udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 11.30. W przyszłym tygodniu podczas tej Eucharystii poświęcimy tornistry oraz przybory szkolne dzieci klas pierwszych.
  9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ulic Wierzbowej, Lipowej
    i Klonowej.
  10. Biuro parafialne czynne w dni powszednie od godz. 17.00 do 17.30, oprócz środy i piątku.
  11. W uroczystość NMP Częstochowskiej poświęciliśmy obraz, który od października będzie nawiedzał nasze rodziny. Został on przywieziony z Jasnej Góry i jest potwierdzona przez Ojca Przeora jako wierna kopia obrazu Czarnej Madonny (oczywiście w mniejszych wymiarach).
  12. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień września. Cena 9.50 zł.
  14. W środę 31 sierpnia w godz. od 13.00 do 17.00 na parkingu sklepu Eska będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy do pomocy w uzyskaniu tego bezcennego leku dla potrzebujących.
  15. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpocznie kolejnych rok nauki. Szkoła ta kształci przyszłych organistów. Kandydaci na 1 rok nauki są proszeni o skontaktowanie się z Dyrektorem szkoły i przybycie na zajęcia 10 września o 8.30. do gmachu Konwiktu w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2.
  16. Miłosierdzi Bożemu polecamy śp. Grażynę Grzybek.