Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.22

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

1. Trwa w naszej archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej śpiewamy Apel Jasnogórski w łączności ze wspólnotą parafialną, która przeżywa ten piękny czas.
  2. Msza Święta ze szczególnym udziałem dzieci w niedziele i uroczystości odprawiana jest
    o godz. 11.30 (dzieci zajmują miejsca na ławkach środkowej części kościoła).
  3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych i klas VIII zapraszamy na Eucharystię w każdą niedzielę o godz. 10.00 (miejsca w środkowej części świątyni).
  4. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (środa – 14 września) obchodzić będziemy dzień modlitwy za Ukrainę. Po Mszy Świętej wieczornej odprawimy specjalne nabożeństwo adoracji Krzyża (odnośny komunikat Księdza Prymasa znajduje się w gablotce).
  5. Spotkanie dla rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Zostały wywiezione śmieci z naszego cmentarza. Koszt wyniósł 12313,08 zł (rachunek
    w gablocie). Dziękujemy osobom, które odpowiadają na nasz apel o mniejsze generowanie odpadów. Jeśli to możliwe  zabierajmy śmieci do pojemników przydomowych. Jeżeli już korzystamy ze śmietnika cmentarnego to wyrzucajmy odpady od końcowej ściany.
  7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ulicy Jęczmiennej od
    p. Macieja Rosy do p. Kuczora.
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 19 września
    o godz. 19.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
  9. Organizowany jest wyjazd na 38 pielgrzymkę małżeństw i rodzin do Częstochowy. Wyjazd
    z Tuczna 25 września o godz. 4.00, powrót ok. 23.00. Koszt 90 zł. Więcej informacji
    u ks. proboszcza Mirosława Kwiatkowskiego.
  10. Biuro parafialne czynne w dni powszednie od godz. 17.00 do 17.30.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 8.00 zł.