III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022

1. Trwa w naszej archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej śpiewamy Apel Jasnogórski w łączności
    ze wspólnotą parafialną, która przeżywa ten piękny czas.
  2. Przeżywamy w naszej parafii nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie. Lista do świąt Bożego Narodzenia została zapełniona. Z racji planowanej
    w tym roku normalnej kolędy zawieszamy nawiedzenie w miesiącu styczniu 2023.
    Kolejna lista na luty i następne miesiące zostanie wyłożona już w nowym roku.
  3. Roraty odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  4. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców Rucewa
    od p. Chmal i ostatnie numery Szosy Bydgoskiej.
  5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz środy i czwartku.
  6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są rozprowadzane przez Panie z naszego zespołu charytatywnego po Mszach Świętych, także w dni powszednie.
  7. Trwa akcja świątecznej pomocy osobom potrzebującym. Można zabierać „tytki miłosierdzia”, które znajdują się w salce parafialnej. Prosimy wypełnione przynosić je do piątku 16 grudnia. Zostaną one rozprowadzone przez panie z naszego zespołu charytatywnego.
  8. Adwentowa Spowiedź Święta z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w środę 21 grudnia przed południem od godz. 10.00 do 11.00, a wieczorem od godz. 18.00 do 20.00, jeśli będzie konieczne to dłużej, czyli do ostatniego penitenta.
  9. W gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej dostępny jest plan odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Pragniemy powracając do jej tradycyjnej formy spotkać się z Wami, aby porozmawiać o sprawach naszej wspólnoty.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 8.00 zł.
  12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego Pawła Modrzejewskiego.