Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022

 1. Roraty odprawiamy w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 17.00.
 2. Adwentowa Spowiedź Święta z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w środę przed południem od godz. 10.00 do 11.00, a wieczorem od godz. 18.00 do 20.00, jeśli będzie konieczne to dłużej, czyli do ostatniego penitenta. Skorzystajmy z tej okazji, bowiem
  w inne dni my udajemy się do pomocy w spowiedzi w sąsiednich parafiach. W święta nie spowiadamy.
 3. O posprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek o godz. 10.00 prosimy mieszkańców
  ul. Strażackiej i Szkolnej.
 4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę rozpoczynamy modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łukasz 2, 1-14  ) i podzieleniem się opłatkiem. Przypominamy, że zgodnie z wielowiekową tradycją w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Pierwsza Msza Święta z uroczystości Narodzenia Pańskiego, czyli Pasterka o godz. 24.00.
 6. W niedzielę 25 grudnia Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 7. W drugi dzień Świąt Eucharystie odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  W tym dniu tradycje zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00
  do 16.30.
 9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są rozprowadzane przez Panie z naszego zespołu charytatywnego po Mszach Świętych, także w dni powszednie.
 10. W gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej dostępny jest plan odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Rozpocznie się ona we wtorek 27 grudnia. Pragniemy powracając do tradycyjnej formy spotkać się z Wami, aby porozmawiać o sprawach naszej wspólnoty.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 8.00 zł.