Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   –   19.03.2023

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.15.
 2. We wtorek i środę w naszej parafii przebywać będzie Wielkopiątkowy Krzyż Święty, który adorował Papież Jan Paweł II w czasie ostatniej swojej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 roku. Są to można powiedzieć szczególne relikwie naszego Świętego Papieża. Powitanie Krzyża we wtorek 21 marca o godz. 16.15, następnie różaniec z rozważaniem tajemnic bolesnych i uroczysta Msza Święta o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Bogdan Czyżewski.
  O godz. 20.00 Droga Krzyżowa. W środę rano Msza Święta o godz. 9.00, następnie adoracja indywidualna o godz. 12.00 adoracja prowadzona. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniami z „Dzienniczka” Świętej Faustyny. Msza Święta i pożegnanie Krzyża o godz. 17.00.
 3. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z grypy B w piątek o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej.
 5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowanie Pańskiego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00.
  W czasie tej Eucharystii będzie można podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”, czyli modlitwę w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Msza Święta będzie sprawowana w intencji osób podejmujących to dzieło. Formularze zgłoszeniowe (kolorowe) i druki informacyjne można zabierać ze stolika za ławkami. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 6. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę w godz. 16.00 do 16.30.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 8. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Kościelnej.
 9. Trwa nawiedzenie Ikony Matki Bożej w naszych rodzinach. Na stoliku za ławkami wyłożona jest lista, na którą można się wpisywać.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Kazimierę Budziach i Sylwestra Jóźwiaka, którego pogrzeb odbędzie się
  w poniedziałek o godz. 13.00.