Ogłoszenia parafialne 2.04

NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023

1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.15.
  2. We wtorek  specjalna okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W tym dniu spowiedź przed południem od godz. 10.00 do 11.00 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.30,
    z udziałem kapłanów z dekanatu. Skorzystajmy wszyscy z tej okazji, aby uniknąć kolejek tuż przed świętami.
  3. Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne, to czas przeżywania najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia, które uobecniają się w liturgii.
  4. W Wielki Czwartek liturgia Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystiii Kapłaństwa o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja w ciemnicy do godz. 20.30. Jest to dzień święta wszystkich kapłanów, dlatego Eucharystię będziemy sprawować we własnej intencji. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczamy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej z uroczystą adoracją Krzyża o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 20.30 i ostatnia okazja do spowiedzi od 19.45 dla osób, które dopiero przyjechały do parafii . W święta nie spowiadamy. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża przeznaczamy na pomoc Chrześcijanom w Ziemi Świętej.
  6. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 20.30 według podanego planu – dostępnego
    w gablocie i na stronie parafialnej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 13.00 do 14.30, co pół godziny.
  7. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego zakończona Procesją Rezurekcyjną o godz. 21.00 – przynosimy świece.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
  9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do środy od 17.00 do 17.30.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
  11. Dziękujemy bardzo nauczycielom i dzieciom z naszego przedszkola oraz szkoły podstawowej za piękne palmy, którymi została przyozdobiona nasza świątynia.
  12. O posprzątanie kościoła wyjątkowo w czwartek o 10.00 prosimy mieszkańców Gniewkówca od p Włodzimierza Gawrońskiego do p. Beaty Rosa oraz od p. Kudroniów do p. Andryszak.
  13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój kościoła można składać do skarbonki na stoliku za ławkami.
  15. Prosimy osoby, które ofiarowały intencję mszalną na niedzielę 30 kwietnia godz. 17.00 o pilny kontakt.
  16. Po raz kolejny prosimy o odpowiedzialne podejście do kwestii śmieci wyrzucanych na cmentarzu. Jest ich znowu olbrzymia ilość. Koszty utrzymania cmentarza ciągle rosną. Przypominamy o obowiązku przedłużenia prolongaty miejsca po upływie 20 lat. Takich grobów jest 293 oraz 84 z nieokreślonym terminem opłat, czyli razem 377. Stanowi
    to ok. 25% wszystkich zajętych miejsc,