UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

1. Kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Od czwartku po Mszach Świętych odmawiać będziemy litanię
    do NSPJ. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiane będą w soboty o godz. 17.30,
    a w niedziele o godz. 16.30.
  2. Jutro drugi dzień „zielonych świątek”, czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte
    o godz. 11.00 i 18.00.
  3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania o godz. 17.30.
  4. W piątek okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 17.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo do NSPJ.
  5. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
  6. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej
    od p. Kawka do p. Tyma.
  7. Za nami Bierzmowanie i I Komunia Święta. Składamy serdecznie podziękowanie za „dar ołtarza” złożony przy tej okazji (3400 zł). Planujemy zakup profesjonalnego zestawu dwóch mikrofonów bezprzewodowych. Terminy, w których będą udzielane te sakramenty w kolejnych latach znajdują się na stronie parafialnej w zakładce – sakramenty.
  8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30 oprócz wtorku i piątku.
  9. Przed nami 8 czerwca Boże Ciało. Procesja po Mszy Świętej o godz. 10.00 pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową i Kościelną. Bardzo prosimy
    o przygotowanie ołtarzy w tych co zwykle miejscach.
  10. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary.
  11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień czerwca. Cena 10 zł.