Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  23 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 10.09.2023

 1. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30 w poniedziałek
  |i czwartek.
 2. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary.
 3. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców Krężoł
  od p. Romana Wesołowskiego do p. Giersz. Plan sprzątania do końca roku wywieszony jest w gablocie.
 4. Na prośbę parafian wprowadzimy od połowy września intencje zbiorowe za zmarłych odprawiane wraz z nowenną w każdą środę. Ofiarodawcy, którzy zamówili Msze Święte za zmarłych i chcieliby, aby ich intencja była odprawiona podczas takiej nowennowej Eucharystii zbiorowej prosimy o kontakt w biurze parafialnym. Zdajemy sobie sprawę,
  że wciąż czas oczekiwania na odprawienie intencji pogrzebowych jest bardzo długi , stąd wychodzimy z propozycją intencji zbiorowych dla chętnych.
 5. Zostały wywiezione śmieci z cmentarza. Wśród osobliwych znalezisk między innymi poduszki i kołdra! Koszt to 16497 zł. (faktury dostępne w gablocie). Po raz kolejny apelujemy o maksymalne ograniczenie ilości generowanych odpadów. Jeśli to możliwe zabierajmy je do domu, gdzie i tak płacimy za wywożone odpady. Jeśli sytuacja nie ulegnie wyraźnej poprawie będziemy zmuszeni do wprowadzenia dodatkowych opłat rocznych, jak to jest w innych parafiach, także w naszym dekanacie. Przypominamy także, że ponad 280 grobów nie jest opłaconych po upływie 20 lat.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 20 września po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 25 września o godz. 19.00.
 8. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w festynie „Gramy dla Gabrysia” w najbliższą sobotę od godz. 13.00 na stadionie OSiR. Szczegóły w gablocie.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jana Dragona.