Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 26.11.2023

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W sobotę poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W dzisiejszej rzeczywistości można je nabywać w marketach i innych sklepach. Pamiętajmy jednak, że te pobłogosławione w naszej świątyni są znakiem jedności całej wspólnoty parafialnej, gdy dzielimy się nim przy rodzinnym stole.
 2. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo do NSPJ.
 3. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 4. Od soboty w salce parafialnej po Mszach Świętych będzie można zaopatrywać się
  w opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz piątku.
 6. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary. Składka na fundusz 100-lecia parafii wyniosła 3330 zł.
 7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ulic Jesionowej
  (bez numerów 18 – 28) i Modrzewiowej .
 8. Zespół Charytatywny, jak co roku zaprasza Parafian do włączenia się w akcję „tytki charytatywne”. Do 8 grudnia można przynosić do salki żywność długoterminową oraz środki chemiczne. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane najuboższym
  z naszej parafii 9 i 10 grudnia. Osoby najbardziej potrzebujące oraz samotne można zgłaszać pod numerami telefonów: p. Bernadeta – 577 419 445, p. Kinga – 600 065 443. Specjalne torebki można zabierać ze stolika za ławkami .
 9. Kartki na wymienianki roczne wyłożone są na stoliku za ławkami. Wypełnione można składać w biurze parafialnym, także po Mszach Świętych do najbliższej środy.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień grudnia.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Franciszkę Lewandowską i Bernarda Rochowiaka.