Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do bardzo godnego i owocnego przeżycia czasu wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Księdza Prymasa.
 2. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odmawiamy litanię po wieczornych Mszach Świętych, a w niedziele odprawiane jest nabożeństwo o godz. 16.30.
 3. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, czwartek i piątek od godz. 17.00
  do 17.30.
 4. Rozpoczynamy czas wakacyjny, dlatego nie będzie w sobotę porannych Mszy Świętych, oprócz
  6 lipca i 3 sierpnia.
 5. 20 czerwca w Katedrze Gnieźnieńskiej, po rocznej formacji, pan Łukasz Giersz otrzymał błogosławieństwo do pełnienia funkcji szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej.
  Zadaniem szafarza jest zanoszenie Komunii Świętej osobom chorym oraz pomaganie księżom w udzielaniu Komunii Świętej podczas Mszy św. Dla naszej parafii jest to wyjątkowe wydarzenie, bo choć posługa szafarza w archidiecezji jest praktykowana od 20 lat, to pan Łukasz jest pierwszym szafarzem w Złotnikach Kujawskich.
 6. Zostały wywiezione śmieci z cmentarza. Koszt w porównaniu do poprzedniej faktury wzrósł o 20% do blisko 12 000 zł (faktura dostępna w gablocie). Jeszcze raz apelujemy
  o ograniczenie przynoszonych na groby bliskich zniczy i kwiatów. Naszym bliskim zmarłym potrzebna jest przede wszystkim modlitwa.
 7. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są obrazy Św. Andrzeja Boboli i Św. Antoniego
  z Padwy, które zostały poddane profesjonalnej renowacji (koszt to 7500 zł) i poświęcone przez Księdza Prymasa w czasie wizytacji.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
 9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Akacjowej
  i Brzozowej.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Anielę Balcerzak z Rucewa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00.