Jasna Góra: 300-lecia koronacji obrazu

26 sierpnia na Jasnej Górze odbywać się będą uroczystości związane z 300-leciem koronacji obrazu M.B. Częstochowskiej. Wizerunek Pani Jasnogórskiej jest również w naszym Kościele w ołtarzu bocznym.

Zachęcamy do odmówienia specjalnej modlitwy Jubileuszowej

Modlitwa Jubileuszowa na 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Bogurodzico Dziewico Maryjo, nasza Matko i Królowo, wyniesiona na wyżyny nieba.

Ty nieustannie otaczasz troską i miłością naród polski.

Prosimy, by jubileusz 300-lecia koronacji Twojego Jasnogórskiego Wizerunku odnowił w każdym z nas

cześć i ufność wobec Boga, Ojca i Syna i Ducha Św.

Ty, Matko, jesteś nam wzorem zaufania oraz uległego poddania się Jemu we wszystkim.

Niech nasze przemienione życie stanie się żywym diamentem Twej korony wyniesienia i chwały.

Chcemy z naszymi duchowymi darami stanąć w bliskości Boga i stać się świadkami Jego wielkiego miłosierdzia.

Pragniemy – odnowieni w wierze, nadziei i miłości, żyjąc według zasad Ewangelii

– razem z Tobą uwielbiać Trójcę Przenajświętszą. Amen

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/QEryf1LeuLg” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>