Aktualności

Różaniec bez granic-wyjazd z Inowrocławia

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

Naszych Parafian zapraszamy do zgłaszania się w Inowrocławiu:

INOWROCŁAW, wyjazd do Elbląga z parkingu przy Bazylice pw. Imienia NMP o godz. 6.00, powrót około 20.00. Koszt 60 złotych. Zapisy: w biurze parafialnym parafii św. Mikołaja codziennie 10.00-12.00, w biurze parafialnym parafii Zwiastowania NMP codziennie 9.00-12.00, pod numerem telefonu 509 229 467

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowejwww.rozaniecdogranic.pl