Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 03 GRUDNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 03 GRUDNIA 2017.

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu, czyli radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty o godz. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami i przynoszą podpisane serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Losowana będzie figurka Matki Bożej, którą dziecko zabierać będzie na wspólną modlitwę w rodzinie. Otrzymywać też będą specjalne obrazki do układanki adwentowej. Na zakończenie adwentu przewidziane są dla dzieci nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach. Roraty odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. Poświęcone opłatki można nabywać od dzisiaj w salce parafialnej. Zgodnie ze starochrześcijańską tradycją dzielić się będziemy przy stole wigilijnym poświęconym chlebem, a nie jego namiastką zakupioną w markecie. Będzie to także znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Również w salce rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy małej wynosi 7 zł, a dużej 13 zł.
 4. Osoby, które zabrały „tytki miłosierdzia” proszone są o ich zwrot do 15 grudnia,      do salki parafialnej. Mogą przynosić również artykuły spożywcze i chemiczne inne osoby, które pragną wesprzeć potrzebujących.
 5. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików i książeczek do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu nie ma postu.
 6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z klas A B i C w piątek o godz 16.00.
 7. Od piątku do niedzieli gościć będziemy w Złotnikach młodzież z całej archidiecezji, która przeżywać będzie Adwentowe Dni Radości pod hasłem: „Bóg przychodzi         z mocą”. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Szczegółowe informacje u ks. Jacka.
 8. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.
 9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne. W ostatnim okresie zostały zakupione i zamontowane nowe drzwi do pomieszczenia gospodarczego, zakupiono nowe regały i 25 krzeseł do salki parafialnej oraz profesjonalny odkurzacz do sprzątania kościoła. W sumie koszty wyniosły 3800 zł.
 10. Bardzo prosimy, aby uporządkować groby na naszym cmentarzu. Jak co roku bowiem konieczne będzie wywiezienie śmieci.
 11. Przypominamy że zgodnie art. 7  ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych po             20 latach należy przedłużyć pokładne. W innym przypadku grób może być zlikwidowany i użyty ponownie do chowania zmarłych. Bardzo prosimy                           o uaktualnienie opłat do końca tego roku. Po tym terminie zostanie wywieszona lista grobów, które będą mogły być ponownie wykorzystane.
 12. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszach św. Wejście od strony kościoła przez salkę.
 13. Już dzisiaj informujemy, że nasza parafialna Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 14. Przyszła II niedziela adwentu tradycyjnie już jest poświęcona modlitwie za Kościół na wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc katolikom mieszkającym na dawnych kresach wschodnich Rzeczypospolitej.
 15. Chorych przed świętami Bożego Narodzenia nawiedzimy jeszcze w sobotę 23 grudnia. Nowe osoby można zgłaszać w biurze parafialnym.  
 16. Intencje mszalne.