OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2017.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 GRUDNIA 2017.

Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła  oraz Waszym rodzinom

składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Miłość, która narodziła się w betlejemskiej stajence,   przyjdzie w te Święta do Waszych serc i domów oraz obdarzy potrzebnymi łaskami w nadchodzący nowy Rok Pański 2018.                                                                                     Duszpasterze.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które osobiście, listownie czy drogą elektroniczną złożyli nam świąteczne życzenia. Pamiętamy o nich wszystkich we wdzięcznej modlitwie.
  2. „Bóg zapłać” tym, którzy w wieloraki sposób przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszego kościoła.
  3. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. Nie ma Eucharystii o godz. 8.00.
  4. Na pasterce i w pierwsze święto zbieramy ofiary na fundusz ochrony życia.
  5. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.
  6. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka ofiar do puszek na KUL.
  7. Od czwartku 28 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie nawiedzenie rodzin. Na kolędzie pragniemy spotkać się w miarę możliwości ze wszystkimi domownikami na wspólnej modlitwie i rozmowie. Prosimy, aby uczniowie wszystkich typów szkół mieli przygotowane zeszyty z religii.
  8. Plan kolędy…
  9. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na każdy dzień stycznia. Cena 6 zł. Zachęcamy do lektury.
  10. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  11. Przypominamy że zgodnie art. 7 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych  po 20 latach należy przedłużyć pokładne.
  12. Parafia w Jaksicach organizuje pielgrzymkę do Wadowic, Wiednia, Oświęcimia, Piekar Śląskich i Częstochowy od 30 kwietnia do 2 maja. Szczegóły na plakacie w gablotce.