Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03. 2018.

 

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i uczniów szkół podstawowych. Prowadzić je będzie ks. Rafał Muzolf, wikariusz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy. Plan dostępny jest na plakacie i parafialnej stronie internetowej. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 8.00  i 17.00. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, abyśmy mogli skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski. Nie usprawiedliwiajmy się obowiązkami, zabieganiem, czy innymi okolicznościami. Po prostu znajdźmy czas dla Pana Boga i siebie!
 2. Spotkania rekolekcyjne dla uczniów z racji warunków atmosferycznych                         w poniedziałek i wtorek odbędą się w szkole. W środę Msze św. z nauką                       w kościele według następującego porządku: godz. 8.30 klasy 4-6, godz. 11.10  klasy 7 i gimnazjalne,
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej specjalnie dla dzieci o godz. 16.30,                       a dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15. Bezpośrednio po nim Msza św. recytowana bez kazania. W czasie nabożeństwa pasyjnego zbieramy ofiary, które przeznaczamy na fundusz rekolekcyjny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 7. Dr Jan Zabrzyński, Wójt Gminy Złotniki Kujawskie oraz Radni zapraszają na bezpłatną akcję profilaktyczną „Zdrowe stopy”. Termin – 10 marca od godz. 10.00 w Ośrodku Zdrowia przy ul. Strażackiej 11. Szczegóły w gablotce.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.      Cena 5 zł.
 9. Remont salki parafialnej jest zakończony. Wykonany został nowy, podwieszany  sufit z oświetleniem ledowym, zamontowano nowe kinkiety boczne, wymieniono instalację elektryczną, zamontowano monitor do prezentacji multimedialnych oraz pionowe rolety wewnętrzne, wstawione zostały nowe regały i szafka na książki. Efekty wykonanych prac można zobaczyć osobiście po Eucharystii.
 10. Intencje mszalne.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą w minionym tygodniu sp. Genowefę Walkowiak. Dobry Jezu…