Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.03. 2018.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

 

 1. Całodzienna Spowiedź Wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek. Przed południem okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 z 15 minutową przerwą od 15.45 do 16.00. Wieczorem od godz. 19.30 do 22.00.  Plan dostępny jest na plakacie i parafialnej stronie internetowej. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji, aby od Niedzieli Palmowej rozpocząć obchód Świąt Paschalnych. Unikniemy też             w ten sposób niepotrzebnego zdenerwowania przed samą Wielkanocą.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej specjalnie dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 3. W piątek spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z klas III D i E oraz ze szkoły w Gniewkówcu o godz. 15.30.
 4. W piątek o godz. 19.00 ostatnie spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15. Bezpośrednio po nim Msza św. recytowana.
 6. W przyszłą Niedzielę Palmową Panie z naszego zespołu charytatywnego rozprowadzać będą przed Mszami św. bukiety palm, które święcić będziemy        w czasie każdej Eucharystii.
 7. Przed Mszą św. o godz. 10.00 poświęcenie palm przed kościołem i uroczysta procesja do świątyni. Niesione w niej będą również palmy wykonane przez dzieci z naszego przedszkola.
 8. Nawiedzenie chorych przed świętami odbędzie się w poniedziałek 26 marca od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii.
 9. Na plakacie (pobierz) i stronie internetowej dostępny jest już plan liturgii Triduum Paschalnego. Tak zaplanujmy sobie zajęcia, aby uczestniczyć w nabożeństwach  już od Wielkiego Czwartku, kiedy to rozpoczniemy obchód wydarzeń związanych z najważniejszymi tajemnicami naszej wiary.
 10. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Na stoliku za ławkami wystawiona jest specjalna skarbonka do ofiar na kwiaty do Grobu pańskiego.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 5 zł.
 12. Intencje mszalne.