Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  – 27.05. 2018.

 1. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej od poniedziałku do środy po wieczornej        Mszy św.
 2. W czwartek Uroczystości Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 10.00 tradycyjnie przejdzie ulicami: Kościelną, Średnią, Ogrodową i Dworcową.   Prosimy strażaków o zorganizowanie drzewek. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów, znajdujących się na trasie procesji.
 3. W tym dniu jesteśmy jako katolicy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Nie wystarczy tylko towarzyszenie procesji. Msze św. z uroczystości w środę  o godz. 18.00 i w czwartek o 8.00 i 10.00. Zwracamy uwagę, że w tym dniu nie ma Eucharystii o godz. 17.00.
 4. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych.
 5. W oktawie Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 6. Próby sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Zachęcamy dziewczynki do włączenia się w ten sposób w uwielbienie Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy oczywiście o współpracę Mamy.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 8. Nawiedzenie chorych w czerwcu wyjątkowo w sobotę dziewiątego dnia tego miesiąca.
 9. „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary.
 10. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na letni wypoczynek naszej Służby Liturgicznej i „ Złotych Aniołków”.
 11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na pola Lednickie w dniu 2 czerwca. Bliższe informacje u ks. Jacka.
 12. Ogłaszamy konkurs dla dzieci „Zagadka Św. Antoniego”. Informacje na plakatach w gablotce i szkołach oraz parafialnej stronie internetowej. Karty konkursowe dostępne będą u pań katechetek, można je pobrać także z naszej strony: http://parafiazlotniki.pl/konkurs-zagadka-sw-antoniego/
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem na każdy dzień czerwca. Cena 6 zł.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Władysława Matysiaka, Wincentego Sadowskiego i Helenę Skoczylas, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Dobry Jezu a nasz Panie…