OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06. 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                          UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06. 2019.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są  w niedziele czerwca o godz. 16.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.
  2. Okazja do Spowiedzi św. dla kandydatów i świadków do Bierzmowania we wtorek o godz. 16.30.
  3. We wtorek o godz. 18.30 próba generalna dla osób, które przyjmą Sakrament Bierzmowania. Nieobecność na tej próbie wiąże się z nieprzystąpieniem do tego sakramentu.
  4. W środę o godz. 18.00 Ks. Prymas Wojciech Polak udzieli młodzieży z  naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich Parafian. Każde spotkanie z Pasterzem naszej diecezji, jest ważnym wydarzeniem  i radością dla całej rodziny parafialnej. Będzie to już Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała.
  5. Procesja Eucharystyczna w czwartek pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych co zawsze miejscach i o udekorowanie domów na całej trasie. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Nie wystarczy tylko, czasami bardzo symboliczne, uczestnictwo w procesji. Msze św. z Uroczystości Bożego Ciała w środę o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 8.00 oraz o godz. 10.00 z procesją.
  6. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek rozpoczną się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 16.00. Prosimy o pomoc mamy, które najlepiej potrafią zmobilizować swoje pociechy.
  7. Prosimy tradycyjnie Strażaków o przygotowanie drzewek i towarzyszenie z baldachimem na procesji. Jak zwykle liczymy na udział Pań z feretronami i świecami. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych.
  8. Od piątku w oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.30.
  9. W najbliższy piątek młodzież zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej zaraz po wieczornej Mszy św.
  10. Młodzież z naszej parafii dzisiaj i w przyszłą niedzielę będzie zbierała po    Mszach św. ofiary na letni wyjazd nad morze, który odbędzie się w dniach    od 1 do 5 lipca. Młodzi proszą o ofiarność.
  11. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii udaje się na spływ kajakowy do Barcina. Pozostało jeszcze kilka miejsc wolnych, dlatego zapraszamy chętne osoby
  12. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.