Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.09. 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09. 2019.

 

 1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00 we wszystkich kościołach zabiją dzwony dla upamiętnienia ofiar i poległych polskich żołnierzy. Biskupi zachęcają do modlitwy w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój na świecie.
 2. Msza św. dla nauczycieli i uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego sprawowana będzie w poniedziałek 2 września o godz. 8.15. Następnie inauguracja w szkole. Wieczorem Eucharystii nie będzie.
 3. Od wtorku w dni powszednie Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30 i 18.00.
 4. Od najbliższej środy wracamy do odprawiania wieczornej Mszy św. koncelebrowanej w intencjach zbiorowych za  zmarłych, których będziemy polecali także w czasie Nowenny do Matki Bożej.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań                        od godz. 17.00.
 7. W piątek po porannej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Eucharystii o godz. 18.00.
 9. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w piątek od godz. 17.00.
 10. W najbliższą sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać po Mszach św. do piątku. 
 11. W sobotę o godz. 14.00 Mszą św. dziękczynną rozpoczniemy obchody Dożynek Gminnych. Modlić się będziemy w intencji wszystkich pracujących na roli. Po Eucharystii dalsze uroczystości na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 12. W dniach 6 – 7 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Prosimy osoby, które już się zapisały o dokonanie wpłaty. Będzie to potwierdzenie chęci wyjazdu. Jeżeli nie zostanie to uczynione do piątku, uznamy że osoby te zrezygnowały z pielgrzymki.
 13. W niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 10.00m poświęcenie tornistrów                    i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych.
 14. W przyszłą niedzielę 8 września zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego               o godz. 15.00. Wejście przez salkę parafialną.
 15.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna, która będzie przeznaczona na nowe urządzenia do wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych.
 16. Do 15 września przyjmowane będą u Ks. proboszcza wnioski o stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O wsparcie mogą ubiegać się uczniowie klas VIII oraz szkół średnich. Średnia ocen nie może być niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej i 4,5 w szkole średniej. Ponadto dochód w rodzinie nie może przekraczać 1575 zł na osobę. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 17. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.