Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE– 27.10. 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                           30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10. 2019.

 

 

 1. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
 2. Trwa jeszcze październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedziele o godz. 16.30. Specjalne nabożeństwo różańcowe dla dzieci w środę o godz. 16.30.
 3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. z uroczystości w czwartek o godz. 17.00, a w piątek o godz. 8.00, 10.00, 11.30  i 14.00, po której wyruszy na cmentarz procesja z modlitwami za zmarłych. W czasie procesji będzie zbierana kwesta na nasze Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. W tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do pobożnego i czynnego udziału we Mszy Świętej, a nie tylko nawiedzania cmentarzy.
 5. W piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
 7. W piątek 1 listopada przypada dzień naszej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej okazji po procesji będziemy adorować pana Jezusa do godz. 17.00. W czasie adoracji możliwość skorzystania z Sakramenty Pokuty z racji pierwszego piątku miesiąca.
 8. W sobotę Dzień Zaduszny. Na Mszy św. o godz. 7.30 modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych. Po Eucharystii różaniec w tej intencji.
 9. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 8.30.
 • O posprzątanie naszej świątyni w sobotę 9 listopada prosimy rodziny z Tupadeł od p. Pachulskich do p. Tadeusza Wiktorowicza.
 1. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Zamontowane zostało oświetlenie prezbiterium i bocznych ołtarzy. Koszt zaprojektowania nowego systemu oświetlenia, opartego na diodach LED, demontaż starych opraw metalo-halogenowych, zamontowanie w prezbiterium 3-fazowych szynoprzewodów i nowych projektorów LED w ilości 9 sztuk oraz dwóch oświetlających ołtarze boczne, modernizacji instalacji zasilającej i robocizny wyniósł 11590 zł.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie licznej grupie osób, które w sobotę podjęły trud uporządkowania terenu wokół naszej świątyni.
 1. Kartki na wymienianki jednorazowe i roczne wraz z ofiarami można składać po Mszach św. w biurze parafialnym.
 2. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem na każdy dzień listopada. Cena 6 zł.