Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.12. 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  3 NIEDZIELA ADWENTU – 15.12. 2019.

  1. W salce parafialnej rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. 
  2. Lektorzy po każdej Mszy św. rozprowadzają sianko, które kładziemy pod obrusem, jako wyraz naszej łączności z ubogimi i cierpiącymi.
  3. Roraty w naszym kościele odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
  5. W najbliższy  piątek 20 grudnia w naszej parafii Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu. Przed południem od godz. 10.30 do 12.00. Po południu od 15.30 do 16.30, a wieczorem od 19.15 do 20.30. Przed i w czasie Rorat o godz. 17.00 nie spowiadamy. Skorzystajmy wszyscy z tej okazji, aby uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania tuż przed świętami. W pozostałe dni tego tygodnia możliwość wyspowiadania się będzie ograniczona, gdyż udajemy się z posługą także do innych parafii naszego dekanatu.
  6. O posprzątanie naszej świątyni prosimy w sobotę rodziny z ul. Krótkiej                   i Kwiatowej, a w sobotę 28 grudnia z ul. Parkowej od p. Jerzego Marcinkowskiego oraz bloków 1 i 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy                      w sobotę podjęli się trudu sprzątania kościoła.
  7.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Prace remontowe w prezbiterium zakończone zostaną w pierwszej części tygodnia. 
  8. Bardzo prosimy przed świętami o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu, bowiem jeszcze przed nowym rokiem wywiezione będą śmieci. Cena wywozu już jest wysoka, a niestety w nowym roku należy spodziewać się jeszcze znaczącej podwyżki.
  9. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.