Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

 1. Przeżywamy szczególny czas związany z wprowadzeniem stanu epidemicznego w całym kraju. Prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń podawanych przez kompetentne władze. Zachęcamy do daleko posuniętej ostrożności.                        W kościele na Mszy św. może przebywać maksymalnie 50 osób. W naszej świątyni jest wyznaczonych 48 miejsc w środkowej części kościoła. W co drugiej ławce zajmujemy po 3 miejsca z zachowaniem maksymalnej odległości. Wszystkie inne miejsca muszą pozostać wolne! Nie ma w świątyni miejsc stojących. Ks. Prymas wystosował komunikat, który dostępny jest na drzwiach kościoła  i w gablocie ogłoszeń, a także w internecie. Pozostańmy w miarę możliwości w domach. Udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Skorzystajmy z transmisji w telewizji i radiu. Powierzmy w swoich modlitwach naszą ojczyznę, prośmy o dary Ducha św. dla rządzących, modlitwą otoczmy całą służbę zdrowia oraz osoby chore.
 2. Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty cały dzień na indywidualną modlitwę.
 3. W tygodniu Msze św. (zgodnie z powyższymi wytycznymi) rano o 7.30 i wieczorem o godz.17.00. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych jest odwołane.
 5. Zawieszone są też spotkania w ramach katechezy przedmałżeńskiej. O następnym spotkaniu poinformujemy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali i Droga Krzyżowa przez najbliższe dwa tygodnie są odwołane.
 7. W sobotę 21 marca o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Dworcowej od p. Mastalerzów do p. Wiśniewskich.
 8. W środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 17.00, po raz kolejny będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można zabierać ze stolika za ławkami.
 9. „Bóg zapłać” także za wszystkie złożone ofiary.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Tomasza Kwapicha i Marka Wiśniewskiego.
  Dobry Jezu, a nasz Panie…