Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE           

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020

  

  1. Przeżywamy szczególny czas związany z wprowadzeniem stanu epidemii.  W kościele na Mszy św. może przebywać najwyżej 50 osób. W naszej świątyni jest wyznaczonych 48 miejsc w środkowej części kościoła. W co drugiej ławce zajmujemy po 3 miejsca z zachowaniem maksymalnej odległości. Wszystkie inne miejsca muszą pozostać wolne! Nie ma w świątyni miejsc stojących. Pozostańmy w miarę możliwości w domach. Udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Skorzystajmy z transmisji w telewizji i radiu. Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy  w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.
  2. W tygodniu Msze św. rano o 7.30 i wieczorem o godz.17.00. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
  3. W środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 17.00, po raz kolejny będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można zabierać ze stolika za ławkami. Złożymy je w czasie Eucharystii, ale także będzie można uczynić to indywidualnie.
  4. Zawieszone są spotkania w ramach katechezy przedmałżeńskiej. Narzeczeni powinni kontynuować katechezy samodzielnie, korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie naszej archidiecezji – https://narzeczeni.archidiecezja.pl/ Zakładka – katechezy w czasach koronawirusa.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali i Droga Krzyżowa są odwołane – zachęcamy do uczestnictwa przez internet – www.archidiecezja.pl
  6. W sobotę 21 marca o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Dworcowej                 i Wiosennej od ul. Kościelnej do p. Miskurków.
  7. W salce można nabywać świece na stół wielkanocny, także w dni powszednie. Uzyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na działalność charytatywną.
  8. W tym roku nie będzie przed Wielkanocą spowiedzi z udziałem kapłanów                       z dekanatu. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty każdego dnia rano od godz. 7.10 do 7.30 i po południu od godz. 16.15 do 16.55. O innych dodatkowych porach spowiedzi poinformujemy w najbliższym czasie.
  9. Cały czas poszukujemy osób, które zechciałaby podjąć się posługi organisty   w naszym kościele.
  10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Dariusza Ziółkowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…